Home 1

5 pomysłów na Wieczór Panieński

Wieczór Panieński jest wyjątkowym wydarzeniem – to symboliczny moment w życiu Panny Młodej i nie lada wyzwanie dla Świadkowej. Według definicji, wieczór ten ma być ostatnią okazją do zażycia przyjemności niedostępnych po ślubie. Skąd wzięła się ta tradycja? Czy istnieje przepis na zorganizowanie idealnego wieczoru panieńskiego? Zapraszamy do lektury.

W Internecie dostępnych jest wiele informacji na temat historii wieczoru panieńskiego. Są źródła podające, że pierwsze wzmianki na ten temat pojawiły się dopiero w XVIII wieku i dotyczyły wsi. W uroczystości brały udział jedynie kobiety stanu wolnego, zaplatały warkocze i śpiewały żałosne pieśni pożegnalne. Według innych – początki tradycji sięgają już XVI-wiecznej Francji i były jedną z konsekwencji ruchów wyzwolenia kobiet. Pewne jest jedno – tradycja organizowania tego wyjątkowego wieczoru dla kobiet stała się popularna dużo później, niż tradycja wieczorów kawalerskich.
Dziś wieczór panieński ma charakter bardziej symboliczny – nie opłakujemy już zamążpójścia, a celebrujemy przygotowania do tego wielkiego dnia. Spotkania odbywają się zazwyczaj w gronie najbliższych koleżanek, bo to właśnie w ich towarzystwie Panna Młoda chce dzielić się swoim szczęściem i ekscytacją.
Przygotowaniami oraz organizacją wieczoru panieńskiego najczęściej zajmuje się Świadkowa z pomocą druhen. To właśnie ona często mierzy się z wyzwaniem zaaranżowania scenariusza idealnego, gwarantującego niezapomniane doznania. Czy istnieje zatem przepis na sukces w tej materii? Owszem, niejeden. Sukcesem będzie dobranie scenariusza do upodobań Panny Młodej – wieczór panieński w Jej stylu będzie zapewnieniem najpiękniejszych wspomnień na całe życie. Poniżej podajemy 5 pomysłów na zorganizowanie go w sposób wyjątkowy.

1. Piknik

Jeżeli warunki naturalne są Pannie Młodej bliższe od tłocznych klubów, to rozwiązaniem wartym rozważenia będzie zorganizowanie pikniku.
Kluczowe będą: miejsce, menu, atrakcje, prezent dla Panny Młodej, alternatywa w razie niepogody.
Szukając miejsca zwróćcie uwagę, aby było spokojne i gwarantowało prywatność – to czas dla Was, a nie dla rodzin z dziećmi czy grupek młodzieży. Tworząc listę potraw, poza preferencjami żywieniowymi, uwzględnijcie również wygodę – to piknik, więc im poręczniej, tym lepiej. Wykorzystajcie fakt, że będziecie na świeżym powietrzu. Może plenerowa joga albo zumba z muzyką w tle? Pamiętajcie też, aby w pobliżu znajdowało się zadaszone miejsce – niech nic Was tego dnia nie zaskoczy, ani nie pokrzyżuje planów. A na koniec – prezent dla Panny Młodej. Niech to będzie coś wyjątkowego, niezapomnianego. Coś, co już zawsze będzie przywodziło na myśl ten wyjątkowy dzień.
Nasze propozycje:
Bride to be Kimono No.1 – ślubny szlafrok to nasza TOP pozycja dla Panny Młodej
Bride to be Nighty No.1 – zmysłowa koszulka nocna
Kwiatowa opaska do włosów – dla romantyczek

2. Wyjazd na Weekend

Piknik nie jest pomysłem dla Was? A może wyjazd na weekend?
Kluczowe będą: miejsce, termin, transport, atrakcje, prezent dla Panny Młodej.
Możliwości może być wiele – domek nad jeziorem, hotel w dużym mieście, SPA w zaciszu. Co najbardziej pasuje do Panny Młodej? Wybór możecie skonsultować, a jeśli macie pewność, w tajemnicy zarezerwować dogodny termin. Pomyślcie jak tam dojechać i jak wrócić – już na tym etapie może być wyjątkowo, ponieważ na miejsce może Was zawieźć elegancki szofer. Dobór atrakcji uzależniony będzie od miejsca. W domku nad jeziorem może to być ognisko, w hotelu w dużym mieście wyjście do klubu, natomiast w SPA seria zabiegów lub egzotyczny masaż. W przypadku SPA, jak nigdy mogą się przydać nasze kultowe szlafroki: Peony Kimono Midi – szlafroki z motywem piwonii, które tak bardzo pokochały nasze klientki! 

3. Pajama party

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? Jeśli Wasze najlepsze spotkania odbywały się w domu, to mamy dla Was dwie propozycje: pajama party i domowe spa.
Zacznijmy od pajama party.
Kluczowe będą: dekoracje, stroje, menu, atrakcje, prezent dla Panny Młodej.
Balony z helem, nastrojowe świece, intymne oświetlenie, świeże kwiaty i chusteczki – tego nie może zabraknąć! Dlaczego na liście pojawiły się chusteczki? Czy to oznacza łzy? Owszem, ale łzy szczęścia i te płynące ze śmiechu. Ale od początku. Klimatyczne dekoracje muszą stworzyć nastrój. Temat imprezy zobowiązuje – eleganckie szlafroki z napisem Bride oraz Team Bride będą strzałem w 10! Ten kluczowy detal może być jednocześnie prezentem dla Panny Młodej oraz wspaniałą pamiątką dla Świadkowej i pozostałych koleżanek. Oprócz wspomnień, babskich pogaduch i żartów, dobrym pomysłem będzie również seans filmowy. Poniżej lista 5 tytułów, które najlepiej sprawdzą się na wieczorze panieńskim:
  1. Dirty Dancing – to absolutny klasyk! Choć został nakręcony w 1987 roku, to fabuła niczym nie odbiega od dzisiejszych realiów. No i ta muzyka!
  2. Seks w wielkim mieście – kiedy mówimy o przyjaciółkach, pogaduchach i miłosnych rozważaniach, to głos Carrie Bradshaw w zasadzie sam zaczyna brzmieć w głowie.
  3. Lejdis – polska komedia, o wyjątkowo wyzwolonych kobietach i dowód na to, że Sylwester w sierpniu nie musi być abstrakcją, tak samo jak pajama party w wieczór panieński.
  4. Jak stracić chłopaka w 10 dni – oprócz tego, że popłaczecie się ze śmiechu, to zgromadzicie niepodważalne dowody na to, że… wcale nie jesteście nieznośne!
  5. Czas na miłość – komedia romantyczna z magią w tle. A co wydarzyłoby się, gdyby…?

4. Domowe spa

Alternatywą dla pobytu w zacisznym SPA będzie zorganizowanie wieczoru piękności w domu.
Kluczowe będą: dekoracje, stroje, kosmetyki, muzyka, prezent dla Panny Młodej.
To czas na pobudzenie wszystkich zmysłów. Niech w powietrzu unosi się zapach olejków eterycznych, a uszy koją delikatne nuty orientu. To czas na wydobycie pełni kobiecości. Nie do przecenienia będą nasze zmysłowe modele: Queen of night Kimono No.1 – czarny szlafrok z koronką oraz Primrose Kimono No.3 – klasyk w kolorze pudrowego różu.
Zaopatrzcie się w wysokiej jakości kosmetyki w dobrych drogeriach – emocje towarzyszące Wam podczas tego wieczoru będą wracać przez wiele lat. Prezentem dla Panny Młodej dodatkowo może być zestaw do powtórki rytuałów upiększających, tym razem już we Dwoje.

5. Sesja zdjęciowa

Nasza ostatnia propozycja jest dedykowana kobietom, które szczególną uwagę przywiązują do pamiątek z najszczęśliwszych chwil w ich życiu – profesjonalna sesja zdjęciowa. 
Kluczowe będą: wybór fotografa, studio, pomysły na zdjęcia/inspiracje, stroje, prezent dla Panny Młodej. 
Przed zorganizowaniem sesji, spotkajcie się z fotografem – to bardzo ważne, żebyście czuły się przy nim swobodnie – w końcu jego zadaniem będzie uwiecznienie Waszego piękna i wyjątkowych chwil. W Internecie poszukajcie inspiracji, które mogą okazać się pomocne podczas sesji. Stylizacja musi być wyjątkowa, najlepiej spersonalizowana. To pamiątka na całe życie. Nasze najbardziej fotogeniczne modele to: Primrose Kimono – nasz różowy bestseller. To gwarancja podkreślenia zmysłowości i kobiecości jednocześnie. Prezentem dla Panny Młodej, poza pięknym albumem ze zdjęciami, może być również film z całego wydarzenia. To może być kolejny pretekst do zorganizowania pajama party w przyszłości! 
Wieczór panieński to wyjątkowy czas – to jeden z odcinków drogi, na której miały miejsce pierwsze randki, pierwsze pocałunki, wspólne wakacje, poznanie rodziców i rodzeństwa, zaręczyny, a będą miały miejsce wydarzenia takie, jak ślub, wesele, kupno i urządzanie domu, czy powiększenie rodziny. Zróbmy więc wszystko, by ten wieczór zapisał się na kartach historii równie wyjątkowo. 

Let’s ceLeBrate moment’s !

Zdjęcia : Paula Romanowska Photography
Organizacja: Your Big Day

Miejsce: Cicha 23
Kwiaty & dekoracje: Muscari
Fryzury: Iwona Gzik Makijaż & Stylizacja
Makijaż: Sylwia Bobel Make-up Artist
Biżuteria: Novia Blanca
Wstążki: Shy Ribbons

Prosecco Van: Prosecco van Picobello

Modelki: Angelika Kukla, Sandra Baranowska, Ula Grotyńska, Martyna Łysik

i oczywiście nasze szlafroki Le Brate!

Let’s ceLeBrate moment’s ! Wyjazd na weekend!

Zdjęcia : Ola Kolanowska Photography

Organizacja: Agencja Spinki , Najpiękniejsza Panna Młoda

Makijaż: Studio Szminka

i oczywiście nasze szlafroki Le Brate!

Let’s ceLeBrate moment’s ! Domowe spa!

Zdjęcia : Marcin Białek

Modelka : Aleksandra Wołowiec

Makijaż: Agnieszka Słowińska

i oczywiście piżamy Le Brate!