Blog

O czym najczęściej Panny Młode zapominają przed ślubem?

Ślub dla każdej panny młodej to wydarzenie radosne, ale jednocześnie niezwykle stresujące. Towarzyszy mu wiele przygotowań i konieczność zadbania o masę, czasami decydujących szczegółów. W natłoku zdarzeń i dynamice szykowania się do ślubu wiele pań zapomina, o pozornie wydawałoby się niewiele znaczących detalach.

Fryzura i makijaż próbny

Choć żadna z nas nie pójdzie do ślubu bez wizyty u fryzjerki i bez makijażu, to często nie przygotowujemy się odpowiednio do tej wizyty. Efektem tego jest źle zrobiona fryzura i niewłaściwie dobrany makijaż, w którym nie będziemy się dobrze czuć. Dlatego już na kilka tygodni wcześniej należy zarezerwować sobie wizytę próbną, a przede wszystkim ustalić ze specjalistką zakres modelowania fryzury. Być może bowiem nasze włosy potrzebują wspomagania i specjalistycznych zabiegów, które należy rozpocząć dużo wcześniej niż na kilka dni przed ślubem. Musimy uwzględnić dodatkowe czynności takie jak zagęszczanie rzęs. Warto przetestować zabieg i przyzwyczaić się do sztucznych rzęs, aby w dzień ślubu czuć się jak najbardziej komfortowo.

Planując wizyty specjalistów w dzień ślubu, warto przeznaczyć na nie odrobinę więcej czasu, w razie ewentualnych poprawek lub po prostu aby niepotrzebnie nie odczuwać presji czasu. Jeśli ta sama fryzjerka ma również uczesać mamę, czy druhnę, nie zapomnijmy doliczyć czasu potrzebnego na ich wystylizowanie.

Przygotowania w dzień ślubu

Kolejną kwestią jest już samo przygotowywanie się do założenia sukni ślubnej i dokonywanie ostatnich korekt w zakresie naszego wyglądu. W takich chwilach najczęściej jest już z nami fotograf, który wypraszany jest dopiero w chwili samego ubierania panny młodej. Mając świadomość, że znajdziemy się na zdjęciach czy filmie, powinniśmy się odpowiednio do tego faktu przygotować. Na czas dokonywania makijażu czy czesania zadbajmy również o estetyczny ubiór. Wiele Panien Młodych nie myśli o tym fakcie i później przeglądając pamiątki ze ślubu, żałują że ubrały kolorową sukienkę czy też zwykłe dresy. Polecamy założenie eleganckiego, białego szlafroku w formie kimona, który z jednej strony nie będzie nam przeszkadzał we wszelkich przygotowaniach, a z drugiej będzie wyglądał na tyle korzystnie estetycznie, że nie będziemy musiały się krępować przy samej osobie fotografującej. Szlafrok dla panny młodej ma też tę zaletę, że pozwala na „schowanie” osobistej bielizny i pozostanie na przykład w domowej koszulce, do czasu aż nie włożymy na siebie sukni ślubnej.

Bielizna na noc poślubną

Podczas wyboru szlafroka warto też zastanowić się, jaka będzie właściwa bielizna na noc poślubną. Musimy tutaj pamiętać o wyborze czegoś na samą noc oraz, co jest bardziej prawdopodobne że nam się przyda, na pierwszy poranek przy boku męża. Bielizna nocna powinna oczywiście podkreślać nasze wszelkie atuty kobiece i co tu dużo mówić, być po prostu seksowna. Poranny zestaw winien zaś być po prostu wygodny. Doskonale sprawdzi się tutaj biała kobieca koszula nocna, przyda się również pasujący szlafrok użyty do wcześniej przygotowań.

Niezbędnik Panny Młodej

Pamiętając o rzeczach najważniejszych, nie dopuśćmy do zlekceważenia szczegółów. Na weselu przyda nam się dodatkowa para pończoch, która swobodnie zmieści się do torebki świadkowej czy mamy. Oprócz nich warto spakować też zestaw naprawczy, środki przeciwbólowe, bibułki kosmetyczne i akcesoria do poprawy makijażu. Nie zaszkodzi wziąć dodatkową parę butów. Te, w których idziemy do ołtarza, zazwyczaj zakładamy przed ślubem pierwszy raz w życiu i możemy po kilku godzinach mieć serdecznie dosyć noszenia butów, które nie do końca jeszcze dopasowały się do naszej stopy. Biorąc pod uwagę, że Para Młoda raczej nie kończy zabawy po 24:00, to dodatkowa para butów, może nam uratować życie i pozwolić na swobodne tańczenie i zabawę z weselnymi gośćmi.